In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions

Penzion Kostelanský - ubytování na jižní Moravě
Home Články o víně a vinařství
Články o víně a vinařství
Označování biovýrobků vyplývající z legislativy Email
Pondělí, 28 Červen 2010 16:48

V ČR jsou pravidla označování bioproduktů, biopotravin a ostatních bioproduktů stanovena v Zákoně 242/2000 Sb., o ekologickém zemědělství a jeho prováděcí vyhlášce MZe č.16/2006 Sb.

Podmínkou získání práva na užívání loga je splnění základních administrativních požadavků zákona jako: registrace subjektu do systému EZ, uzavřená smlouva s kontrolní organizací, provedená každoroční inspekce, ukončené přechodné období a podaná žádost o vydání certifikátu na konkrétní bioprodukt / biopotravinu a dále samozřejmě dodržování pravidel českého zákona a evropského nařízení k EZ.
 
Bio víno Email
Pondělí, 28 Červen 2010 16:44
BIOvínoJe produktem ekologického vinohradnictví a vinařství podléhajícího přísným kontrolám. Tyto vinice jsou chráněny dravými roztoči, slunéčky, bakteriemi a povolenými přípravky ze síry a mědi (Cu max. 3kg/ha/rok).
 
Ekologické zemědělství Email
Pondělí, 28 Červen 2010 16:19

Ekologické zemědělstvíEkologické zemědělství je moderní formou obhospodařování půdy bez použití chemických prostředků, které mají nepříznivý dopad na životní prostředí a také na zdraví lidí.

 
Třídění révového vína Email
Pátek, 26 Únor 2010 10:37

Třídění vina podle výzrálosti hroznů (stolní víno, jakostní víno, víno s přívlastkem), podle barvy (červéná, růžová, claret, bílá), obsahu cukru(suché, polosuché, polosladké), technologického zpracování (šumivé, perlivé, dezertní, vermut, odalkoholizované).

 

 
Jak správně degustovat víno Email
Pátek, 26 Únor 2010 10:35

     Víno chutnáme ze skleniček na stopce ve tvaru tulipánu z čirého skla. Skleničku plníme jen do jedné třetiny. Pro degustaci vína bychom si měli vybrat klidné prostředí, s dostatečným osvětlením a přiměřenou teplotou vína. Bílá vína 10-13 C, červená 14-17 C.

     Při degustaci posuzujeme nejdříve vzhled vína, následuje vůně a chuť. Víno je potěšením nejen pro chuť a čich, ale i pro oči   proto se u jeho vzhledu zaměříme na: Čirost, zda je bezchybně jiskrné, nebo jen čiré hůře pak může být víno matné se závojem , nebo dokonce kalné.

 


Fotogalerie

CZIN.eu | Catalog Clonet | katalog | CENT.CZ | XEX.CZ | Český katalog stránek | Ekovinice Kostelanský na Vinopark.cz | .: EM-LINKS :.